Migracja do Sage Kadry i Płace One Payroll

 

Kilka miesięcy temu Sage zaskoczył nowym produktem Kadry i Płace One Payroll, który z założeniach ma zastąpić i scalić 2 linie produktowe: Symfonia Kadry i Płace 2.0 oraz Sage Symfonia ERP Kadry i Płace.

Wsparcie techniczne do KDP 2.0 wygasa z końcem maja 2018, co oznacza że po tym terminie nie będą już dostarczane aktualizacje prawne, oraz wsparcie techniczne.

Nowy program stanowi większe wyzwanie migracyjne niż, zeszłoroczna zmiana Symfonia 1.0 do Symfonii 2.0.
Następuje zmiana silnika bazy danych, z problematycznego Pervasive Server do MS SQL Server Express. Sama migracja wymaga specjalistycznego oprogramowania: Sage Migrator (obecnie w wersji 2018.b).
Sam proces migracyjny jest długotrwały, przykładowo dla bazy danej o wielkości 1GB, potrzeba około 8 roboczo godzin, na sprawdzenie bazy danych oraz samą migrację.
W przypadku “zwyczajnych” firm z kilkoma bazami nie stanowi to jakiegoś poważnego problemu, jednak w przypadku biur rachunkowych, które mają często po kilkaset klientów, taka migracja stanowi poważne wyzwanie logistyczne.

Dodatkowo interface w nowych kadr się zmienia, więc należy uwzględnić też potrzebę przeszkolenia pracowników, aby sprawnie posługiwali się nowym narzędziem pracy.

Z powyższych powodów zachęcamy naszych klientów do zlecenia tej migracji wyspecjalizowanym firmom takich jak nasza.
Jednocześnie zachęcamy do zaplanowania migracji wcześniej, gdyż termin końca wsparcia KDP 2.0 będzie bardzo gorącym okresem i zapewne wystąpią ograniczenia mocy przerobowej.
Dodatkową motywacją aby ten proces nie zostawiać na ostatnią chwilę jest polityka cenowa Sage, w tym momencie cena przejścia, na nowy produkt wynosi jedynie 200zł netto niezależnie od ilości obecnie posiadanych stanowisk i zostanie utrzymana do końca wakacji 2017r.
Po tym okresie wzrośnie do 500zł netto, a po nowym roku prawdopodobnie będzie wynosiła już o wiele więcej (z naszych ustaleń będzie to prawdopodobnie ponad 1500zł netto za każde migrowane stanowisko) .

(W celu przygotowania wiążącej oferty na migrację prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, gdyż na ceny migracji maja wpływ różne dodatkowe czynniki)